Stomatolog i Dentysta w mieście Kraków - AGMADENT

Estetyka Korekta kształtu i koloru zębów

Stomatologia estetyczna to dziedzina zajmująca się wyglądem jamy ustnej, dąży do harmonijnego skomponowania naszego uzębienia z całością twarzy. Naturalne piękno naszego uśmiechu zależy bowiem od wielu czynników, takich jak wiek, płeć, a nawet osobowość. Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele działów stomatologii i wymaga specjalistycznej współpracy fachowców z różnych dziedzin.

W stomatologii estetycznej zwraca się uwagę na to, by przy jak najmniejszej ingerencji w organizm pacjenta, efekt był optymalny i długotrwały. Najczęstszymi problemami natury estetycznej, z jakimi zgłaszają się pacjenci, to nieprawidłowe ustawienie i przebarwienia zębów.

Nieprawidłowo ustawione, przebarwione zęby mogą być powodem stresów i kompleksów, a osoba która decyduje się na poprawę swojego wizerunku często chciała by dokonać tego jak najszybciej. Istnieje wiele sposobów rozwiązania tych problemów, jednak pamiętajmy że czasem warto uzbroić się w cierpliwość aby olśniewający efekt był korzystny dla naszego zdrowia oraz długotrwały.

Nieprawidłowe ustawienie zębów

Wady tego typu można skorygować ortodontycznie (leczenie długotrwałe, lecz dające najlepszy efekt), zachowawczo (w przypadku niewielkich nieprawidłowości) – za pomocą estetycznych materiałów kompozytowych, lub protetycznie – dzięki zastosowaniu licówek lub koron porcelanowych. Wybór wskazanego w danym przypadku leczenia zależy od nasilenia objawów, rodzaju wady oraz oczekiwań pacjenta.

Przebarwienia zębów

W zależności od natężenia przebarwień oraz ich przyczyny można zastosować rozwiązanie zachowawcze (przy mniejszym nasileniu) lub protetyczne przy większym).

Rozwiązania zachowawcze:

Piaskowanie – zabieg usuwający osad spowodowany spożywaniem kawy, herbaty i paleniem papierosów.

Wybielanie zębów – mimo, że sposobów wybielania zębów jest kilka, preferowaną przez nas metodą jest tzw. wybielanie nakładkowe (nocne).

Rozwiązania protetyczne:

Licówka – jest to cieniutki porcelanowy listek przyklejany na przebarwioną powierzchnię zęba.

Korona – w przypadku większego zniszczenia, przebarwienia naturalnego zęba (duża liczba wypełnień, zaawansowana próchnica) stosuje się korony pełno-ceramiczne lub na podbudowie złotej, które łączą zarówno estetykę wykonania jak i wytrzymałość.

korona_pelnoceramiczna

Pełnoceramiczna korona procera jest nie do odróżnienia od naszych naturalnych zębów

Rozwiązanie to daje nam ochronę słabych zębów oraz naturalny efekt, dzięki któremu korona będzie nie do odróżnienia wśród naszych zdrowych zębów.

 

займ на карту займ на карту срочно без отказа