Stomatolog i Dentysta w mieście Kraków - AGMADENT

Implanty Przebieg leczenia implantologicznego

Zabieg chirurgiczny

Zabiegi implantologiczne wykonujemy bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. Bezpieczna i często stosowana metoda implantacji
to zabieg dwuetapowy.

etapy

Etap I

Przygotowanie miejsca pod planowany implant, wprowadzeniu wszczepu i zaszycie pola operacyjnego. Wówczas implant jest całkowicie zagłębiony w kości i niewidoczny, schowany pod dziąsłem. Po tygodniu zdejmujemy szwy. Niewielkie dolegliwości bólowe i nieznaczny obrzęk mogą pojawić się w okresie około jednego tygodnia od zabiegu. W tym czasie pacjenci są pod stałą opieką naszego gabinetu. Czas pełnej integracji implantów z kością to około 3-6 miesięcy.

Etap II

Odbudowa protetyczna

Zabiegi jednoetapowe oraz natychmiastowe obciążenie implantów wykonujemy tylko w przypadku występowania korzystnych warunków anatomicznych.

 Natychmiastowa implantacja po usunięciu zęba

Natychmiastowa implantacja jest możliwa gdy otwór po usuniętym zębie jest mniejszy niż średnica zaplanowanego implantu. Usuwany ząb nie może być w stanie zapalnym.

Niekiedy podczas takich zabiegów konieczne jest dodatkowe zastosowanie techniki GBR.

Kiedy brakuje miejsca na implant Stosujemy wtedy technikę sterowanej regenereacji kości (GBR). Zabiegi te mogą wydłużyć okres leczenia, ale często są jedynym sposobem osiągnięcia sukcesu.

Przeciwskazania

Istnieje grupa pacjentów, którym niestety nie możemy pomóc stosując techniki implantologiczne (powodem są choroby układowe lub warunki anatomiczne). Zawsze jednak jesteśmy w stanie zaproponować alternatywne rozwiązanie z zakresu protetyki konwencjonalnej.

Wszystkie uwarunkowania, metoda leczenia, rokowanie omawiane są szczegółowo na wizycie konsultacyjnej z lekarzem prowadzącym po dokładnym zbadaniu pacjenta.

Aby zapoznać się z możliwościami i kosztami leczenia implantologicznego zapraszamy na konsultację.

 

займ на карту займ на карту срочно без отказа