Stomatolog i Dentysta w mieście Kraków - AGMADENT

Paradontoza Leczenie chorób przyzębia

Powód choroby

To bakterie, znajdujące się w osadach nazębnych. Produkują one trujące substancje, które wywołują zapalenie dziąseł. Z biegiem czasu proces ten nasila się doprowadzając do powstawania w dziąśle tzw. kieszeni przyzębnych, w których to bakterie mogą się jeszcze lepiej rozwijać. Trucizny produkowane przez bakterie powodują zanik kości, w której znajdują się zęby, następnie ich rozchwianie. W przypadku braku odpowiedniego leczenia stan ten może prowadzić nawet do utraty uzębienia.

paradon2 (1)

Częściowy zanik kości widoczny na zdjęciu rentgenowskim

Jak długo trwa leczenie?

Aparatu utrzymującego zęby nigdy nie udaje się przywrócić do stanu wyjściowego, jednak za pomocą leczenia możliwe jest zatrzymanie utraty kości i zmniejszenie ruchomości zębów, oraz przywrócenie im funkcjonalności. Leczenie jest czasochłonne i wymaga przede wszystkim Państwa współpracy. Muszą się Państwo liczyć z systematycznymi wizytami, rozłożonymi w czasie przez okres od kilku miesięcy – do roku. Leczenie przebiega zwykle w czterech fazach:

• Terapia wstępna (2-4 wizyt)
Mianem tym określamy zabiegi mające na celu doprowadzenie higieny jamy ustnej do optimum. Perfekcyjna higiena aż w 80% przypadków prowadzi do sukcesu (trwałego leczenia parodontozy). Naszym zadaniem jest przeszkolenie Państwa w stosowaniu środków pomocnych w utrzymaniu właściwej higieny jamy ustnej. Środki te powinny być dla każdego pacjenta indywidualnie dobrane.

• Kiretaż (głęboki skaling) (2-4 wizyt)
Kiretaż to czyszczenie powierzchni korzeni zębów, które przebiega w znieczuleniu miejscowym. Używamy nowoczesnego sprzętu, by zapewnić Państwu pełny komfort zabiegu.

• System terapii podtrzymującej (2-4 wizyt)
Aby zapewnić długotrwały efekt leczenia konieczne jest prowadzenie systemu terapii podtrzymującej, który polega na kontroli stanu Państwa dziąseł i zębów. Bez tego stadium osiągniecie pozytywnego efektu leczniczego jest niemożliwe.

• Zabiegi chirurgiczne
W sytuacji, gdy kiretaż nie przynosi optymalnych efektów, konieczne staje się zastosowanie zabiegów chirurgicznych. Taką jednak decyzję podejmuje lekarz indywidualnie wraz z pacjentem.

 

займ на карту займ на карту срочно без отказа