Stomatolog i Dentysta w mieście Kraków - AGMADENT

займ на карту займ на карту срочно без отказа
Protetyka Wyciski

Wyciski protetyczne służą wykonaniu precyzyjnego modelu gipsowego wszystkich zębów, dokładnie odzwierciedlającego budowę szczęk każdego pacjenta. Takie odlewy służą potem w protetyce jako podstawa do wykonania właściwego uzupełnienia protetycznego.

Wyciski protetyczne wykonuje się za pomocą specjalnych plastycznych mas. Po zmieszaniu masy z katalizatorem rozpoczyna się trwający kilka minut proces jej twardnienia.

W tym czasie zostaje ona ułożona na specjalnej łyżce wyciskowej, dostosowanej kształtem do łuków zębowych pacjenta. Kolejnym krokiem jest umieszczenie tak przygotowanej łyżki w jego jamie ustnej. Kiedy masa stwardnieje, łyżka zostaje usunięta z powierzchni zębów i jamy ustnej razem z utwardzoną już masą, dokładnie odzwierciedlającą ich stan.

Do wykonania pracy protetycznej najczęściej potrzebne są dwa wyciski. Jeden – łuku, w którym wykonywana jest praca, i drugi – zębów przeciwstawnych. Następnie wyciski są przekazywane do laboratorium protetycznego, gdzie na ich postawie technik wykonuje odlew (model) zębów.

займ на карту займ на карту срочно без отказа