Stomatolog i Dentysta w mieście Kraków - AGMADENT

Sprzęt

Analizator zębowo-twarzowy

IMG_2211

Zębowo-Twarzowy Analizator Johna Kois’a rejestruje i przenosi informacje dotyczące twarzy pacjenta i jego zgryzu  do artykulatora. Powyższe dane oraz modele diagnostyczne są niezbędne  w procesie planowania leczenia do ustalenia prawidłowego, docelowego zgryzu pacjenta.


Aparat cyfrowy

IMG_2182

Aparat cyfrowy z lampą pierścieniową do zdjęć wewnątrzustnych – pomocny w diagnostyce, pozwala na natychmiastowe (za pośrednictwem poczty elektronicznej) przesłanie obrazu jamy ustnej do konsultacji współpracującym z nami specjalistom.


Aparat rentgenowski

rentgen

Aparat rentgenowski – zdjęcie rentgenowskie umożliwia lekarzowi podjęcie właściwej decyzji o wyborze leczenia, jest niezbędne podczas leczenia kanałowego (ze względu na konieczność uwidocznienia struktury kanałów korzeniowych przed oraz kontroli jakości wypełnienia kanałów po zakończonym leczeniu) oraz pomocne podczas wykrywania próchnicy lub innych nieprawidłowości w miejscach niedostępnych dla oka.
Zdjęcie RTG to podstawa prawidłowej diagnostyki. Możliwość skorzystania z aparatu do rentgenowskich zdjęć punktowych w gabinecie oszczędza pacjentowi czas, a lekarzowi daje pewność trafnej diagnozy.


Artykulator 

art1

Artykulator umożliwia współpracę między pacjentem oraz stomatologiem i technikiem dentystycznym. Nierozłączną częścią artykulatorów są łuki twarzowe.
Dokładne dopasowanie uzupełnienia protetycznego (korony, mosty, licówki, onley’e) jest możliwe wyłącznie przy zastosowaniu łuku twarzowego, który pozwala na precyzyjne przeniesienie sytuacji z jamy ustnej pacjenta do laboratorium na modele diagnostyczne. Łuk twarzowy SAM i artykulator tworzą kompletny system komunikacji. Stomatolog stosuje łuk twarzowy do pobrania od pacjenta danych o relacji szczękowo-czaszkowej oraz stawowej. Ta istotna informacja, indywidualna dla każdego pacjenta, pobierana jest szybko i precyzyjnie, na jej podstawie technik dentystyczny montuje (w laboratorium) modele pacjenta w artykulatorze tworząc wirtualną jamę ustną. Dokładny system przekazania danych z łuku twarzowego do artykulatora minimalizuje potrzebę wykonywania korekt uzupełnienia po jego osadzeniu.


Assistina

assistina_without_instrument

Assistina – urządzenie służące do oczyszczenia, konserwacji i perfekcyjnego przygotowania końcówek do sterylizacji.


Autoklaw

large_072a7bfb27

Autoklaw – to urządzenie zapewniające niezbędną w gabinecie stomatologicznym sterylność narzędzi i materiałów. Sterylizacja jest niezwykle ważnym zagadnieniem w naszej klinice. Tylko dzięki prawidłowo przeprowadzonemu procesowi sterylizacji można zagwarantować
100% ochrony przed zakażeniem podczas zabiegów stomatologicznych. Melag Vacuklav 40-B jest autoklawem nowej generacji i należy do najwyższej grupy jakościowej sterylizatorów parowych – klasy Premium.


Elements Obturation Unit

unnamed

Elements Obturation Unit – uniwersalny, nowy, najbardziej zaawansowanym elektronicznie systemem wypełniania kanałów korzeniowych termoplastyczną gutaperką. Urządzenie posiada funkcję badania żywotności miazgi na ciepło. Elements Obturation Unit to niezbędne urządzenie w nowoczesnej i skutecznej endodoncji.


Endometr

endometr

Endometr – to elektroniczny aparat służący do precyzyjnego lokalizowania wierzchołków korzeni zębowych, pomagający określić długości kanałów zęba. Niezbędny podczas leczenia kanałowego, przy którym od znajomości tych właśnie parametrów zależy prawidłowe opracowanie i wypełnienie kanałów, a więc i powodzenie leczenia.


Kamera wewnątrzustna

kamera

Kamera wewnątrzustna za pośrednictwem specjalistycznego oprogramowania komputerowego ułatwia ocenę stanu jamy ustnej nie tylko lekarzowi, ale również samemu pacjentowi.
Dzięki cyfrowemu zapisowi obrazu zarejestrowanego przez kamerę możliwe jest porównanie stanu zębów przed i po leczeniu. Urządzenie to jest również bardzo przydatne w diagnostyce próchnicy.


Kątnica zwalniająca + narzędzia NITI

niti

Kątnica zwalniająca + narzędzia NITI – system służący do mechanicznego opracowania kanałów korzeniowych, zwiększający precyzję i skracający czas zabiegu.


Koferdam

koferdam

Koferdam – system zapewniający suchość pola zabiegowego. Składa się z cienkiego plastra (najczęściej lateksowego) nakładanego na ząb oraz ramki i klamerek mocujących.


Lampa polimeryzacyjna FlashMax P3

IMG_2150

Lampa polimeryzacyjna FlashMax P3 – służy uzyskaniu optymalnej twardości wypełnienia, które uprzednio jako plastyczna masa wypełnieniowa (np. kompozyt) zostaje założone do opracowywanego ubytku. Jedna z najszybszych na świecie o największej mocy diodowa lampa polimeryzacyjna


Lupy Surgitel

lupy lupy2

Lupy Surgitel – pomocne przy lokalizacji ujść kanałów korzeniowych, pozwalają na zwiększenie precyzji wykonywanych zabiegów. Niezbędne w prawidłowej diagnostyce.


Lupy EyeMag Pro Zeiss

IMG_2185

Lupy EyeMag Pro – optymalne leczenie wymaga optymalnej wizualizacji.
Lupy firmy Zeiss to zaawansowana optyka do najwyższych standardów wizualizacyjnych, generują doskonały, stereoskopowy obraz ułatwiający lepsze zróżnicowanie najdrobniejszych struktur. Efektem pozostaje zwiększona wydajność i podwyższony poziom opieki.


Łuk twarzowy Sam

luk19IMG_2212

Łuk twarzowy stosujemy zarówno  przy całkowitych rekonstrukcjach zgryzu, jak i przy pojedynczych pracach wykonywanych w jamie ustnej (korony, mosty, licówki, onley’e). Służy do przeniesienia wartości, określających położenie szczęk względem stawów skroniowo-żuchwowych, do laboratorium protetycznego. Łuk  pozwala na wykonanie precyzyjnych prac protetycznych dobrze dostosowanych do zgryzu.


Mikrosilnik chirurgiczny

unnamed

Mikrosilnik chirurgiczny NSK Surgic Pro jest urządzeniem pozwalającym na precyzyjne przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych.


Mikrosilnik endodontyczny Sybron Endo

motor

Mikrosilnik endodontyczny TF Adaptive Sybron Endo – pozwala na pracę różnymi systemami narzędzi maszynowych do opracowania kanałów korzeniowych w tym nowoczesnymi pilnikami TF Adaptive.
Do pracy systemem pilników TF Adaptive wymyślono opatentowaną Technologię Adaptive Motion, która zmniejsza ryzyko zaklinowania i złamania pilnika w kanale korzeniowym a więc zwiększa bezpieczeństwo leczenia z jednoczesnym wzrostem efektywności opracowania kanału korzeniowego i całego leczenia kanałowego.


Mikroskop Leica M300

agmadent-gm283m

Mikroskop stomatologiczny firmy Leica umożliwia lekarzowi pracę w powiększeniu. Wpływając na precyzję wykonywanych prac zapewnia wysoką skuteczności leczenia.
Mikroskop wykorzystujemy w diagnostyce, endodoncji oraz stomatologii estetycznej. Powiększenie pola zabiegowego pozwala na usunięcie złamanych narzędzi kanałowych oraz leczenie dodatkowych (niewidocznych wcześniej) kanałów.


Mikroskop Leica M320

IMG_2143

Leica M320 F z technologią LED jest pierwszym w swej klasie instrumentem zaprojektowanym z myślą o wszystkich zabiegach stomatologicznych włącznie z zabiegami z zakresu mikrochirurgii dentystycznej. Model ten łączy w sobie  znaną i cenioną optykę firmy Leica z nowatorskimi rozwiązaniami takimi jak oświetlenie LED, obraz high-definition oraz ergonomią pozwalającą na dokładną pracę lekarza w trudno dostępnym polu operacyjnym. Leczenie  przy użyciu mikroskopu pozwala na zachowanie zębów, które dotychczas były usuwane. Dzięki zwiększonej widoczności możliwe jest przeprowadzenie prawidłowych leczeń kanałowych, dokładnej preparacji zębów podczas leczenia
protetycznego (korony, mosty, licówki, onley’e) czy tez podczas opracowywania próchnicy i wykonywania wypełnień. Tylko praca w powiększeniu pozwala na dokładne i prawidłowe leczenie stomatologiczne.


Pentamix

pentamix-2-promo
Pentamix – urządzenie to miesza i dozuje jednorodną, pozbawioną pęcherzyków powietrza masę, pozwalając na wykonanie wycisku o wysokiej dokładności a więc wpływając na idealne dopasowanie ostatecznego uzupełnienia protetycznego.


Piaskarka

piaskarkapiaskarka2

Piaskarka – urządzenie do skutecznego, bezbolesnego usuwania osadu nazębnego, idealne przy przygotowaniu powierzchni szkliwa do dalszych zabiegów, np. fluoryzacji lub wybielania.


Radiowizjografia (RVG)

rvg

Radiowizjografia (RVG) – cyfrowy obraz rentgenowski. Zestaw urządzeń pozwalający uzyskać zdjęcie rentgenowskie w sposób prosty i bezpieczny dla pacjenta. Czas oczekiwania od naświetlenia zęba do otrzymania obrazu na ekranie komputera to 2 sekundy. Radiowizjografia pozwala aż o 90 % obniżyć dawkę promieni rtg w stomatologicznych zdjęciach wewnątrzustnych.
Obraz widoczny na ekranie komputera jest kilkadziesiąt razy powiększony, co pozwala zarówno lekarzowi, jak i pacjentowi, szczegółowo obejrzeć zdjęcie, przeanalizować najmniejsze detale oraz pomierzyć je co do milimetra.


Skaler

skaler

Skaler – służy do szybkiego i komfortowego usuwania kamienia nazębnego.


System B

systemb

System B – system szczelnego wypełniania kanałów korzeniowych.


System Obtura

obtura

Obtura – urządzenie pomocne przy szczelnym wypełnianiu kanałów korzeniowych.

 

займ на карту займ на карту срочно без отказа