Uzupełnienia pełnoceramiczne – licówki, korony, mosty

Systemy uzupełnień pełnoceramicznych, ze względu na swoje walory estetyczne, jak również zdrowotne zyskują coraz większe uznanie zarówno wśród pacjentów, jak i lekarzy. Dotąd pełna ceramika miała zastosowanie wyłącznie w przypadku pojedynczych koron. Kilkupunktowe mosty można było wykonać jedynie na podbudowie metalowej. Przełomem w protetyce stało się zastosowanie tlenku cyrkonu. Obecnie z tego materiału wykonuje się nowoczesne uzupełnienia kilku punktowe. Są to konstrukcje biokompatybilne, estetyczne oraz bardzo wytrzymałe.

Uzupełnienia pełnoceramiczne przewodzą światło, maskują przebarwienia oraz fluoryzują – tak jak zęby naturalne. Rozróżnienie między zębami naturalnymi, a tego typu uzupełnieniami, jest prawie niemożliwe. Wraz z własnymi zębami pacjenta uzupełnienia te mogą stworzyć jednorodną, harmonijną i naturalną całość.

Oprócz niewątpliwych zalet estetycznych cechą tego typu uzupełnień jest fakt, że stomatolog może zachować więcej zdrowej tkanki zęba, niż w przypadku uzupełnień konwencjonalnych o podbudowie metalowej.