Estetyka uśmiechu

Estetyka powstała jako jedna z dyscyplin filozofii, i w tym sensie jest określana jako nauka o pięknie. Zajmuje się badaniem i analizą wartości estetycznych zawartych tak w dziełach sztuki, jak i w naturze oraz sposobami, w jakie one oddziałują na odbiorcę.

Piękno jest bardzo trudne do zdefiniowania, ponieważ często jest pojęciem i odczuciem subiektywnym. Jednak istnieją też uniwersalne kanony piękna, zbiór zasad harmonii, proporcji, zestawień kolorów, które śmiało można nazwać obiektywnymi – właściwymi dla danego obszaru kultury

Fizyczna atrakcyjność odgrywa niezwykłą rolę w naszym życiu i nie powinniśmy tego bagatelizować. Nasz wygląd zewnętrzny często świadczy o nas, jest naszą wizytówką, może także odzwierciedlać nasze cechy wewnętrzne. Ludzie zadbani, atrakcyjni fizycznie, zwracają na siebie uwagę innych: często postrzegani są jako bardziej przyjaźni, profesjonalni, godni zaufania.

Najważniejszą częścią naszego ciała jest twarz: w niej odzwierciedlają się uczucia, ona skupia uwagę naszych rozmówców. Piękny uśmiech jest jej ozdobą. Świadomość tego, że nasz uśmiech wygląda pięknie, wprawia nas w dobre samopoczucie i daje większą pewność siebie. Mając ładne zęby uśmiechamy się częściej. Osoba, która często się uśmiecha, sprawia wrażenie miłej i wiarygodnej.

Przebarwione, nieprawidłowo ustawione zęby oraz źle dobrane wypełnienia powodują, że wstydzimy się uśmiechu, zasłaniamy usta ręką, nie sprawiamy wrażenia otwartych na rozmówcę. Nieestetyczne zęby są źródłem kompleksów i stresu. A przecież odnoszenie sukcesów osobistych i zawodowych zależne jest często od łatwości nawiązywania kontaktów międzyludzkich.

Akceptując siebie i mając świadomość, że akceptuje nas otoczenie, stajemy się pewni i otwarci na drugiego człowieka.

Wraz z wiekiem zmienia się i nasz uśmiech zęby zmieniają kolor, ulegają starciu zmieniając przy tym wygląd naszej Twarzy. Warto zatem wykorzystać zdobycze medycyny i techniki, by zadbać o nasze ciało. Stomatologia estetyczna wykorzystuje naukę do przywrócenia blasku naszym zębom, a więc i do poprawy naszego samopoczucia.

10 zabiegów na piękny uśmiech

Każdy zabieg odtwarzający utracone czy zmienione tkanki zęba, wykonany z precyzją i poszanowaniem anatomii może zostać zakwalifikowany do grupy zabiegów estetycznych.

Wybielanie zębów

Z tym najczęściej kojarzy się estetyka uśmiechu i stomatologia estetyczna. W Agmadent proponujemy regeneracyjne wybielanie zębów, które odbudowuje i odwrażliwia szkliwo zębów.

Licówki

Licówki to wykonywane z ceramiki cienkie warstwy estetycznego materiału. Ich zadaniem jest pokrycie zewnętrznej powierzchni zęba, by odbudować utracone tkanki a niekiedy skorygować kształt, ustawienie i kolor zęba.

Korony protetyczne

Korony protetyczne stosujemy w celu rekonstrukcji kształtu zniszczonych, lub po prostu nie spełniających wymogów pacjenta, zębów. W Agmadent wykonujemy korony pełnoceramiczne.

Wypełnienia

Lecząc zniszczone próchnicą tkanki odbudowujemy anatomiczny kształt zębów z poszanowaniem anatomii przywracając naturalny estetyczny uśmiech. Wymieniamy również nieszczelne, przebarwione, wieloletnie wypełnienia na trwałe i estetyczne odbudowy kompozytowe i porcelanowe typu onlay lub inlay.

Implantologia i protetyka

Przy uzupełnianiu pojedynczych, jak i rozległych braków zębowych stosujemy zabiegi implantologiczne i protetyczne.

Ortodoncja Cyfrowa 

Ortodoncja to dziedzina zajmująca się korektą wad zgryzu i ustawienia zębów w miarę potrzeb pacjenta. Oferujemy pełną opiekę ortodontyczną przywracającą uśmiech naszym pacjentom.

Periodontologia

Eliminacja uśmiechu dziąsłowego “gummy smile”  znacznie poprawia funkcję oraz estetykę uśmiechu pacjenta.

Profesjonalna higienizacja

Regularne  oczyszczanie zębów z kamienia i osadu zdecydowanie rozjaśnia uśmiech.

Zamknięcie diastemy

Diastema, czyli większa przerwa między zębami, szczególnie górnymi jedynkami. Pomagamy ją zmniejszyć lub – w miarę możliwości – całkowicie zamknąć. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej protetyce i licówkom oraz estetycznym, nowoczesnym kompozytom. Prace kompozytowe wykonujemy w technice flow injection według cyfrowego projektu i na podstawie indywidualnie przygotowanych dla pacjenta szyn lub w technice tzw  bondingu.

Wyrównanie uśmiechu dziąsłowego

Uśmiech dziąsłowy to taki, w którym zaburzona jest proporcja między widoczną częścią zębów pacjenta, a dziąsłami. Zależnie od sytuacji, podejmujemy różne działania mające na celu zrównoważenie wady.

Estetyka uśmiechu to bardzo ważna część naszej pracy. Stomatologia estetyczna łączy w sobie działania pro-zdrowotne z odtwarzaniem naturalnego piękna.