aby leczenie nie było nigdy potrzebne

Wizyta higienizacyjna: co warto wiedzieć

Złota zasada: oddaj zdrowie w ręce specjalistów, by nigdy tego nie potrzebować. Umów się na profesjonalną higienizację w gabinecie, którą przy użyciu sprzętów i technologii niedostępnych w domu, wykona wyszkolony personel.

Są filary, na których oparte jest Twoje zdrowie – nie tylko jamy ustnej, ale połączonego z nią dobrostanu całego organizmu. To prawidłowa higiena domowa, regularna kontrola dentystyczna oraz wizyta higienizacyjna. Czwarty filarem jest.. Twoja konsekwencja i systematyczność, bez której łatwo można zaprzepaścić swoje osiągnięcia.

Wielu efektów nie da się osiągnąć w domu nawet najlepszym czyszczeniem. Czasem stan jamy ustnej trzeba ocenić np. pod mikroskopem i użyć profesjonalnych narzędzi, by raz na czas doprowadzić jamę ustną do stanu prawie idealnego.

Jednym z niewidocznych zagrożeń czyhających na zdrowie naszych zębów jest biofilm. Biofilm to struktura płytki nazębnej, zawierająca mikroorganizmy, których rozwój potęguje niewłaściwa dieta m.in. wysokie spożycie cukru. Biofilm  jest głównym czynnikiem nieświeżego oddechu, powstawania, próchnicy, chorób przyzębia i zapalenia tkanek okołozębowych. Choroby przyzębia wpływają  negatywnie na zdrowie i zwiększają ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, oddechowego lub cukrzycy.

Aby pozbyć się tego niewidocznego gołym okiem nalotu, należy najpierw płytkę nazębną wybarwić. Robi się to w pierwszym kroku wizyty higienizacyjnej w gabinecie.

Biofilm i częściowo zmineralizowaną płytkę usuwa się następnie za pomocą profesjonalnych, nowoczesnych piasków nad- i poddziąsłowo. Twardy kamień nazębny usuwa się skalerem.

Badania pokazują, że po zastosowaniu odpowiedniego nieinwazyjnego piasku szkliwo zębów jest idealnie gładkie. Usuwanie biofilmu i częściowo  zmineralizowanej płytki przy pomocy piasku jest dużo bardziej komfortowe i bezbolesne, zalecane dla łatwiejszej diagnozy próchnicy oraz w przypadku posiadania  aparatów ortodontycznych, implantów, uzupełnień protetycznych i w terapii periodontologicznej.

Jak często zalecamy wizyty higienizacyjne:

  • dorośli  oraz dzieci co 6 miesięcy
  • pacjenci w trakcie leczenia ortodontycznego co 3 miesiące
  • pacjenci z zapaleniem przyzębia co 3-4 miesiące
  • pacjentki ciężarne co 3 miesiące
  • pacjenci starsi co 3-6 miesięcy