prof. Piotr Fudalej, smileline.pl

Prof. Piotr Fudalej studia stomatologiczne (1986-1991) ukończył jako jeden z najlepszych studentów na roku. Swojej determinacji zawdzięcza studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998) na University of Washington w USA. Ukończenie specjalizacji w Seattle było niewątpliwie kamieniem milowym w rozwoju kariery profesora.

W 1999 roku Prof. Piotr Fudalej obronił z wyróżnieniem pracę doktorską, w której podjął się analizy stabilności efektów leczenia ortodontycznego.

W latach 2004-2010 już z tytułem doktora podejmuje pracę w Instyucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmuje się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Kolejnym przystankiem na zawodowej mapie było holenderskie Nijmegen. W latach 2010-2012 Piotr Fudalej pracował na Radbound University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadził tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i leczenie) z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji.

W 2013 r. American Cleft Palate-Craniofacial Association przyznało profesorowi nagrodę Samuel Berkowitz Long-Term Outcomes Study Award za najlepszą publikację w 2009 roku w specjalistycznym magazynie naukowym Cleft Palate Craniofacial Journal. W 2012 roku profesor obronił rozprawę habilitacyjną w Czechach, gdzie wykłada od wielu lat oraz rozpoczyna pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim jako  dyrektor-koordynator ds. badań klinicznych.

Studio Stomatologiczne Agmadent współpracuje z  profesorem i jego zespołem według protokołu postępowania Smileline. Poprzez wykorzystanie technologii cyfrowej i opiece medycznej profesora Piotra Fudaleja zapewniamy leczenie ortodontyczne dla każdego pacjenta.

  • lekarz stomatolog
  • ortodonta
  • badacz, naukowiec, wykładowca
  • promotor
  • profesor Uniwersytetu w czeskim Ołomuńcu profesor Uniwersytetu w szwajcarskim Bernie prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego
  • członek wielu organizacji branżowych: American Association of Orthodontists, American Cleft Palate-Craniofacial Association, International Association for  Dental Research, członek Rady Naukowej Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej