Stomatologia estetyczna i protetyka

Uśmiech pełen blasku

Piękno jest bardzo trudne do zdefiniowania, ponieważ często jest pojęciem i odczuciem subiektywnym. Jednak istnieją też uniwersalne kanony piękna, zbiór zasad harmonii, proporcji, zestawień kolorów, które śmiało można nazwać obiektywnymi – właściwymi dla danego obszaru kultury.

Jakie to ma zastosowanie w stomatologii? W naszej kulturze twarz jest jedną z najważniejszych części ciała. W twarzy odzwierciedlają się uczucia, ona skupia uwagę naszych rozmówców. Piękny uśmiech jest jej ozdobą. Świadomość tego, że nasz uśmiech wygląda pięknie, wprawia nas w dobre samopoczucie i daje większą pewność siebie. Mając ładne zęby, uśmiechamy się częściej. Osoba, która często się uśmiecha, sprawia wrażenie miłej i wiarygodnej.

Przebarwione, nieprawidłowo ustawione zęby oraz źle dobrane wypełnienia powodują, że wstydzimy się uśmiechu, zasłaniamy usta ręką, nie sprawiamy wrażenia otwartych na rozmówcę. Nieestetyczne zęby są źródłem kompleksów i stresu. A przecież odnoszenie sukcesów osobistych i zawodowych zależne jest często od łatwości nawiązywania kontaktów międzyludzkich.

Wraz z wiekiem zmienia się i nasz uśmiech zęby zmieniają kolor, ulegają starciu, zmieniając przy tym wygląd naszej twarzy. Warto zatem wykorzystać zdobycze medycyny i techniki, by o niego zadbać. Stomatologia estetyczna wykorzystuje naukę do przywrócenia blasku naszym zębom, a więc i do poprawy naszego samopoczucia.

10 zabiegów na piękny uśmiech 

Każdy zabieg odtwarzający utracone czy zmienione tkanki zęba, wykonany z precyzją i poszanowaniem anatomii, może zostać zakwalifikowany do grupy zabiegów estetycznych.

Wybielanie zębów

Z tym najczęściej kojarzy się stomatologia estetyczna. W Agmadent proponujemy regeneracyjne wybielanie zębów, które odbudowuje i odwrażliwia szkliwo zębów.

Licówki

Licówki to wykonywane z ceramiki cienkie warstwy estetycznego materiału. Ich zadaniem jest pokrycie zewnętrznej powierzchni zęba, by odbudować utracone tkanki, a niekiedy skorygować kształt, ustawienie i kolor zęba.

Korony protetyczne

Korony protetyczne stosujemy w celu rekonstrukcji kształtu zniszczonych, lub po prostu nie spełniających oczekiwań pacjenta, zębów. W Agmadent wykonujemy korony pełnoceramiczne.

Wypełnienia

Lecząc zniszczone próchnicą tkanki odbudowujemy anatomiczny kształt zębów, z poszanowaniem anatomii, przywracając naturalny, estetyczny uśmiech. Wymieniamy również nieszczelne, przebarwione, wieloletnie wypełnienia na trwałe i estetyczne odbudowy kompozytowe i porcelanowe typu onlay lub inlay.

Implantologia i protetyka

Przy uzupełnianiu zarózno pojedynczych, jak i rozległych braków zębowych, stosujemy zabiegi implantologiczne i protetyczne.

Ortodoncja cyfrowa 

Ortodoncja to dziedzina zajmująca się korektą wad zgryzu i ustawienia zębów pacjenta. Oferujemy pełną opiekę ortodontyczną, przywracającą uśmiech naszym pacjentom.

Eliminacja tzw. gummy smile

Eliminacja uśmiechu dziąsłowego tzw. gummy smile znacznie poprawia funkcję oraz estetykę uśmiechu pacjenta.

Profesjonalna higienizacja

Regularne  oczyszczanie zębów z kamienia i osadu zdecydowanie rozjaśnia uśmiech.

Zamknięcie diastemy

Diastema, czyli większa przerwa między zębami, szczególnie górnymi jedynkami. Pomagamy ją zmniejszyć lub – w miarę możliwości – całkowicie zamknąć. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej protetyce i licówkom oraz estetycznym, nowoczesnym kompozytom. Prace kompozytowe wykonujemy w według cyfrowego projektu i na podstawie indywidualnie przygotowanych dla pacjenta szyn.

Wyrównanie uśmiechu dziąsłowego

Uśmiech dziąsłowy to taki, w którym zaburzona jest proporcja między widoczną częścią zębów pacjenta, a dziąsłami. Zależnie od sytuacji, podejmujemy różne działania, mające na celu zrównoważenie wady.

Estetyka uśmiechu to bardzo ważna część naszej pracy. Stomatologia estetyczna łączy w sobie działania prozdrowotne z odtwarzaniem naturalnego piękna.