Stomatologia zachowawcza

Gdy zaczyna boleć ząb...

Gdy boli ząb najlepiej udać się w miejsce, które oferuje pełny wachlarz usług stomatologicznych. Jako pacjenci chcemy, aby decyzje związane z uśmierzeniem bólu i leczeniem były podjęte szybko, skutecznie i zgodnie z najlepszą wiedzą. Do nas należy tylko... pojawienie się na fotelu. Najlepiej wtedy oddać się w ręce zaufanego zespołu.

Dzięki temu, że w codziennej praktyce lekarze naszego studia wspierają się wzajemnie swoją wiedzą i doświadczeniem, możliwe jest efektywne przeprowadzenie nawet bardzo złożonego leczenia.

Kompleksowa diagnostyka

Każde, nawet najmniejsze leczenie stomatologiczne, powinno być poprzedzone wnikliwą oraz precyzyjną diagnostyką, umożliwiającą opracowanie najlepszego dla pacjenta planu działania. U nas od początku stawiamy na diagnostykę – to od niej zawsze zaczynamy leczenie pacjentów. Chcąc zapewnić najwyższy poziom usług, nasze studio wyposażone jest w nowoczesny sprzęt, umożliwiający przeprowadzenie wstępnych badań w jak najbardziej precyzyjny sposób.

Każda wizyta konsultacyjna oparta jest na  analizie aktualnych badań rentgenowskich, dokładnym badaniu wewnątrzustnym z zastosowaniem mikroskopu. Dodatkowo wykonanie cyfrowych zdjęć wewnątrz i zewnątrzustnych oraz skanów zwiększa precyzyjność diagnostyki.

Kompleksowe planowanie

Planowanie, w nowoczesnej stomatologii, nie polega już tylko na przemyśleniu najszybszego wyleczenia zębów. Wymaga uważnego spojrzenia na ogólne rysy twarzy, układ warg, układ brody oraz wszystkie elementy jamy ustnej, czyli zęby, dziąsła, stawy skroniowo-żuchwowe.

Nasi stomatolodzy analizują bardzo dokładnie estetykę uśmiechu, aby Twoje nowe zęby wyglądały perfekcyjnie, ale także naturalnie. Często, szczególnie w przypadkach trudnych, wymagających multidyscyplinarnego zaangażowania, planowanie leczenia stomatologicznego prowadzimy w zespole kilku ekspertów, do którego należą: ortodonta, protetyk, implantolog i periodontolog.

Na przestrzeni lat funkcjonowania naszego studia zaobserwowaliśmy, że ścisła współpraca zespołu, pozwala na osiągnięcie najlepszego i trwałego sukcesu.

W naszej codziennej pracy kompleksowo planujemy leczenie i analizujemy warunku okluzyjne, czyli sposób ułożenia zębów i ich wzajemnego nacisku, które są często pomijane podczas tradycyjnego planowania leczenia stomatologicznego. Po przeprowadzeniu precyzyjnych badań i wykonaniu serii zdjęć pacjenta cyfrowym aparatem fotograficznym, zdjęć radiologicznych, skanów wewnątrzustnych określamy medyczne i estetyczne potrzeby pacjenta. Przygotowujemy plan leczenia, który po zatwierdzeniu przez pacjenta zostaje zrealizowany.

Dla naszego zespołu kompleksowe leczenie stomatologiczne to standard, którego się trzymamy i z którego nasi pacjenci są zadowoleni.