Mikroskop leczenie

Wypełnienie zęba pod mikroskopem 

Mikroskop  pozwala dostrzec struktury i zmiany niewidoczne gołym okiem. Dzięki zastosowaniu mikroskopu pacjenci otrzymują leczenie i usługę na najwyższym poziomie – żaden szczegół nie umknie oku przy powiększeniu, jakie daje nam  mikroskop.

Co otrzymujemy dzięki pracy z mikroskopem?

Lepszą diagnostykę

Wykorzystujemy mikroskop już podczas analizy diagnostycznej. Dzięki temu wykrywamy próchnicę jeszcze niewidoczną gołym okiem – działamy wcześniej,  chroniąc zęby przed rozwojem choroby.

Większą precyzję

Leczenie stomatologiczne pod mikroskopem to gwarancja bezpieczeństwa i skuteczności. Dzięki zwiększonej widoczności możliwa jest dokładna lokalizacja problemu oraz dalsze precyzyjne działanie. Lekarz pracujący z mikroskopem widzi nawet niewielkie pole zabiegowe. Jest w stanie bezbłędnie usunąć stare wypełnienie i próchnicę oraz odtworzyć brakujące tkanki zęba. Dlaczego to tak ważne? Od precyzji wykonania zależy szczelność wypełnienia, a co za tym idzie – jego skuteczność i trwałość.

Wysoką estetykę

Zastosowanie  mikroskopu ma także wpływ na estetykę wykonanego wypełnienia. Odtwarzamy utracone tkanki zęba w sposób anatomiczny, tak, by były nie do odróżnienia od zdrowej części zęba.

Zwiększoną trwałość

Dzięki precyzji w kolejnych etapach leczenia, zarówno diagnostyce, oczyszczaniu, jak i odbudowie tkanek zęba, prace wykonane pod mikroskopem cechuje wyjątkowa trwałość.

Komfort pacjenta

W leczeniu stosujemy koferdam chroniący zęby od śliny podczas zabiegów. To cienki, lateksowy lub bezlateksowy płatek materiału, który stosuje się, by wyizolować leczony ząb od środowiska jamy ustnej. Daje to komfort pracy lekarzowi wykonującemu wypełnienie zęba pod mikroskopem, zapewnia bezpieczeństwo, a także znacząco zwiększa komfort pacjenta, zastępując tradycyjne ligninowe waciki.

Dzięki mikroskopowi widzimy dużo więcej, także to, co dopiero nadejdzie.